Coaching

Źródeł coachingu upatruje się w sporcie. Ludzie pytani kim jest coach najczęściej odpowiadają, że to trener. Mają na myśli kogoś, kto pracuje z ludźmi by rozwinąć ich umiejętności.

Powstanie coachingu przypisuje się wydaniu książki „The inner game of tennis” Timothyego Gallwey`a. Autor, który jest zawodowym trenerem tenisa opisał swoje obserwacje i opracowane przez siebie strategie. Wykazał, iż u graczy w trakcie zawodów można zauważyć dwa rodzaje pojedynku – pierwszy związany z poziomem umiejętności i technik tenisowych, oraz drugi równie ważny odbywający się w umysłach graczy i rzutujący na efekty gry. Ten wewnętrzny pojedynek (wewnętrzna gra) dotyczy poczucia pewności siebie, nastawienia, wiary w swoje możliwości, motywacji, przekonań dotyczących siebie i przeciwnika itp. Wykazał również, że zajmując się tym obszarem można zapewnić zawodnikom znacznie szybsze i trwalsze efekty oraz większe sukcesy niż tylko trenując technikę gry.

Po dużym sukcesie książki Gallwaya, koncepcje w niej zawarte rozpowszechniły się w innych dziedzinach i ewaluowały. Obecnie coaching cieszy się sporą popularnością, świadomość społeczna tego czym jest wzrasta, coraz więcej osób decyduje się na odbycie własnego procesu coachingowego i ceni sobie uzyskane dzięki niemu efekty.

Zadaniem coachingu jest rozwój i uwolnienie osobistego potencjału Klienta. Indywidualne szkolenia powodują, że Klienci wznoszą się ponad stare, utarte schematy myślowe i otwierają na nowe perspektywy. Dzięki otwartości umysłu są w stanie osiągnąć znacznie więcej oraz przeskoczyć ograniczające ich dotąd bariery. Uwalniając swój potencjał zaczynają realizować siebie samych i odczuwać większe spełnienie, satysfakcję i poczucie szczęścia. Cele pracy coachingowej Klienci określają sami, wierzymy, że każdy z nas wie co jest dla niego najlepsze i posiada niezbędny potencjał by zrealizować swoje zamiary. Jako coachowie, jedynie towarzyszymy naszym Klientom w drodze do realizacji ich celów i wprowadzania zmian.

Coaching indywidualny

Podejście personalne jest intensywną i korzystną formą rozwoju.

Coaching dla firm

Coaching jest uznawany obecnie za najszybszą i najefektywniejszą formę rozwoju.

Idea coachingu

Źródeł coachingu upatruje się w sporcie. Ludzie pytani kim jest coach najczęściej odpowiadają, że to trener.

Europejska Nagroda Jakości dla ICC

Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, iż EMCC (Europejska Rada ds. Coachingu i Mentoringu) przyznała Europejską Nagrodę Jakości kursowi coachingu ICC pierwszego stopnia.

Kodeks Etyczny ICC

Zaufanie leży u podstaw każdej relacji wynikającej z coachingu. Klient musi zaufać coachowi, że ten wykonuje swoją pracę najlepiej jak może. Zaufanie budowane jest w czasie. Coach musi pokazać, że warto mu zaufać.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Odpowiemy na Twoje pytania